Książki poświęcone samurajom i broni białej
Bogato ilustrowany album poświęcony japońskiej architekturze od od neolitycznych ziemianek po obiekty wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Niewiele o nim wiadomo poza tym, że faktycznie istniał. Wskutek zbiegu okoliczności stanął przed obliczem najpotężniejszego człowieka w kraju, Ody Nobunagi, i został członkiem jego straży przybocznej. Towarzyszył mu u szczytu jego sławy i osiągnięć militarnych, a potem w upadku i tragicznej śmierci. Przeszedł do historii jako Yasuke, pierwszy Afrykanin...
Jedyne w swoim rodzaju, unikalne w świecie opracowanie, przedstawiające herby samurajskie (kamon, mon), wraz z wyjaśnieniem ich znaczenia, nazwą i krótką historią każdego rodu.
3. tom sagi o Date masamune, kontynuacja "Księżycowych blizn" i "Cieni północy".
W 1701 r. młody daimyō zaatakował urzędnika szoguna, za co został skazany na śmierć. Wiedząc, że ich pan został sprowokowany przez chciwego biurokratę, 47 samurajów – dawnych poddanych daimyō – przygotowuje zemstę. Jednak aby dało się ją przeprowadzić, muszą wpierw wyrzec się wszystkiego, co do tej pory stanowiło dla nich wartość i świętość.
Pierwsza polska monografia na temat drzeworytnika Utagawy Kuniyoshiego i gatunku portretu wojownika (musha-e), a zarazem jedna z nielicznych publikacji na temat samego japońskiego drzeworytu.
Dziewięcioletni Date Masamune zdążył już poznać mroczne strony bycia dziedzicem daimyō, a jego kalectwo sprawia, że odsuwają się od niego najbliższe osoby... W młodym chłopcu zaczynają rodzić się talenty i ambicje, które w przyszłości doprowadzą go do pozycji jednego z czołowych dowódców okresu jednoczenia Japonii (1568-1603).
Epicka opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca w świecie, o tym, jak wbrew wszystkiemu żyć pełnią życia i nigdy nie ustawać w dążeniu do wyznaczonego celu, o przeciwnościach, które są po to, by je pokonywać i o tym, jak nadać wartość swojemu życiu, takiemu, jakie jest...
Obowiązki wojownika to zbiór krótkich opowiadań, w których dzisiejszy czytelnik może odkryć barwny świat XVII-wiecznej Japonii.
Księżycowe blizny to nie tylko fabularyzowana biografia młodego Masamune; to także dopracowany w najmniejszych szczegółach obraz Japonii z czasów, gdy kraj był podzielony na wiele zwalczających się nawzajem księstw, władza szogunatu Ashikaga dogorywała, a w umysłach ludzi choroby były dziełem demonów.
"Wielki słownik japońskiej broni białej" opiera się bezpośrednio na źródłach japońskich, a więc najbardziej miarodajnych. Tom pierwszy poświęcony głowni szabli zawiera ponad dwieście ilustracji i blisko czterysta haseł opracowanych z myślą o maksymalnym ułatwieniu czytelnikowi korzystania ze słownika.
Książka śledzi najważniejsze elementy składające się na ethos samurajski, analizuje sprzeczne niekiedy poglądy samych samurajów na własną rolę i pozycję w społeczeństwie, a także ukazuje, w jaki sposób zaistniał on w XX wieku – jako narzędzie wojennej propagandy oraz popularny temat w kulturze masowej.