Książki i podręczniki poświęcone historii Japonii
Słoneczna królowa. Femme fatale. Matka narodu. Krucha piękność. Harda dowódczyni. To wiele twarzy Himiko – legendarnej japońskiej władczyni z III wieku. Jako kobieta u władzy, szamanka i uzdolniona dyplomatka stała się prawdziwą ikoną japońskiej kultury. Ale jej historia ma także ciemną stronę.
Mangowa adaptacja słynnego japońskiego klasyka.
Dzieje kultury japońskiej to książka, która zachwyci pasjonatów historii i kultury Japonii i zafascynuje tych, którzy dopiero planują odkryć ten niezwykły kraj.
Bogato ilustrowany album poświęcony japońskiej architekturze od od neolitycznych ziemianek po obiekty wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Niewiele o nim wiadomo poza tym, że faktycznie istniał. Wskutek zbiegu okoliczności stanął przed obliczem najpotężniejszego człowieka w kraju, Ody Nobunagi, i został członkiem jego straży przybocznej. Towarzyszył mu u szczytu jego sławy i osiągnięć militarnych, a potem w upadku i tragicznej śmierci. Przeszedł do historii jako Yasuke, pierwszy Afrykanin...
Jedyne w swoim rodzaju, unikalne w świecie opracowanie, przedstawiające herby samurajskie (kamon, mon), wraz z wyjaśnieniem ich znaczenia, nazwą i krótką historią każdego rodu.
Broszura informacyjna o Japonii, wydana w Polsce w 1904 rok. Był to przekład z języka rosyjskiego. Zachowano oryginalną pisownię.
Książka śledzi najważniejsze elementy składające się na ethos samurajski, analizuje sprzeczne niekiedy poglądy samych samurajów na własną rolę i pozycję w społeczeństwie, a także ukazuje, w jaki sposób zaistniał on w XX wieku – jako narzędzie wojennej propagandy oraz popularny temat w kulturze masowej.
Czytelnik znajdzie tu pełne i wszechstronne informacje zarówno z zakresu historii politycznej i gospodarczej, jak i historii kultury.
Szczególnie dużo uwagi i miejsca autor poświęca analizie przyczyn i okoliczności, które doprowadziły Japonię do światowego prymatu gospodarczego w drugiej połowie XX w. Przejrzysta struktura książki pozwala wyraźnie pokazać pojawianie się, zanikanie i odradzanie poszczególnych wartości i zwyczajów na przestrzeni wieków.