Autorzy w zbiorze: Higuchi Ichiyo,...
Beletrystyka japońska i poświęcona Japonii.
Podkategorie
Książki japońskich autorów
Gdy właściciel księgarni umiera, dziedziczy ją jego nieśmiały i introwertyczny wnuk Rintarō. Wśród uginających się od grubych tomów półek zjawia się gadający kot. To on wciąga Rintarō w niebezpieczną grę. Razem wyruszają w podróż przez cztery labirynty, aby uratować ginące książki, odnaleźć sens i radość życia.
Zbiór baśni Mimeia Ogawy, wraz z Kenjim Miyazawą i Nankichim Niimim zamykający trio najwybitniejszych baśniopisarzy japońskich.
Fotograf utraconych wspomnień to kojąca i podnosząca na duchu opowieść o życiu, nadziei i przeplataniu się ludzkich losów.
Powieść Moje dni w antykwariacie Morisaki aż się skrzy od dowcipu, a przy tym dotyka najgłębszych potrzeb człowieka – bycia kochanym i rozumianym.
Ayashi. Tajemnicze opowieści z EdoAutor: Miyuki Miyabe Tchnący świeżością zbiór opowieści fantastycznych, które tylko pozornie dotyczą czasów dawno minionych i równie dobrze można je odczytywać jako niezwykle trafny komentarz na temat współczesności.
Pierwszy polski przekład klasycznego, autobiograficznego i kontrowersyjnego eseju Yukio Mishimy, w którym koncentruje się na upodobaniu do sztuk walki i odkrywaniu fizycznych możliwości ciała. Książka ta uchodzi za punkt zwrotny w karierze wybitnego pisarza oraz uważana jest za zapowiedź jego samobójczej śmierci.
Poznaj powieść, która zainspirowała Hayao Miyazakiego do nakręcenia słynnej animacji z 1989 roku!
Główny bohater - mężczyzna imieniem Ptak - zmaga się ze swoimi lękami i wątpliwościami wobec wychowywania niepełnosprawnego dziecka. Wielka literatura oscylująca między liryzmem a naturalizmem, opowieść o przemianie bohatera i jego stopniowym godzeniu się z sytuacją.
Poruszająca powieść pisarza zwanego "gigantem japońskiej literatury". Historia niespełnionej miłości z bogatym tłem społeczno-obyczajowym epoki Meiji (okres japońskich reform na wzór zachodni, przełom XIX i XX wieku).
Południowy skwar dokucza dwóm przyjaciółkom bawiącym się na stopniach starej świątyni. Dziewczynki czekają na przybycie brata jednej z nich. Czy wszyscy troje będą mogli w tym roku uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu?
Powieść Sedno rzeczy (1914) to jedno z najważniejszych dzieł Natsume Sosekiego. Jej narrator, student uniwersytetu w Tokio, wspomina swą znajomość ze starszym od siebie, zagadkowym mężczyzną, którego tytułował mianem Sensei (Mistrz).
Niesamowite opowieści ze świątyni Sei'aAutor: Okamoto Kidō Ekscentryczny mistrz haiku o pseudonimie Kinka, Najwyższy Kapłan w założonej przez siebie świątyni Sei’a, organizuje niezwykłe spotkanie, którego uczestnicy mają się podzielić ze sobą niesamowitymi historiami.