Książki wydawnictwa Kirin
Mangowa adaptacja słynnego japońskiego klasyka.
W niniejszym zbiorze Czytelnik zetknie się z różnorodnym przedstawieniem lisów w japońskiej kulturze. Podczas gdy w jednych opowieściach są to groźne i złowrogie stworzenia, których lepiej nie napotkać na swojej drodze, w innych ukażą swoją łaskawą, a nawet pocieszną naturę.
PIERWSZA W POLSCE JAPOŃSKA POWIEŚĆ YOUNG ADULTS! Licealista Sugihara jest Zainichi, potomkiem Koreańczyków, przedstawicielem dyskryminowanej w Japonii mniejszości narodowościowej.
Monumentalna praca Lily Adamowicz dokumentuje szereg zjawisk popkulturowych, które narodziły się lub gościły w Harajuku, obszarze tokijskiego okręgu Shibuya, kojarzonym powszechnie z unikatową, ekstrawagancką modą młodych ludzi oraz cosplayem.
Pakiet książek z serii "Japońska literatura współczesna", tomy 1-4: 1. Randy Taguchi "Riku i królestwo bieli" 2. Sawako Ariyoshi "Żona doktora Hanaoki" 3. Miyuki Miyabe "Ayashi. Tajemnicze opowieści z Edo" 4. Kuniko Mukōda "Kobieta zza ściany"
Zbiór baśni Mimeia Ogawy, wraz z Kenjim Miyazawą i Nankichim Niimim zamykający trio najwybitniejszych baśniopisarzy japońskich.
Ayashi. Tajemnicze opowieści z EdoAutor: Miyuki Miyabe Tchnący świeżością zbiór opowieści fantastycznych, które tylko pozornie dotyczą czasów dawno minionych i równie dobrze można je odczytywać jako niezwykle trafny komentarz na temat współczesności.
Poznaj powieść, która zainspirowała Hayao Miyazakiego do nakręcenia słynnej animacji z 1989 roku!
Książka przedstawia tradycyjne i współczesne kokeshi, wykonywane przez artystów zarówno w Japonii, jak i poza jej granicami, gdzie ten produkt ludowego rzemiosła przeżywa właśnie szczyt swojej popularności.
Niesamowite opowieści ze świątyni Sei'aAutor: Okamoto Kidō Ekscentryczny mistrz haiku o pseudonimie Kinka, Najwyższy Kapłan w założonej przez siebie świątyni Sei’a, organizuje niezwykłe spotkanie, którego uczestnicy mają się podzielić ze sobą niesamowitymi historiami.
Najsłynniejsza powieść Sawako Ariyoshi, jednej z najwybitniejszych pisarek japońskich XX wieku, znanej polskiemu Czytelnikowi z powieści „Lata mroku”.
Książka przedstawia najważniejsze koncepcje męskości w Japonii wykształcone w latach 1950–2021, przyczyny ich sformułowania, a także ich obecność w przestrzeni publicznej, w postaci reklam telewizyjnych i magazynów modowych.