Ostatnio przeglądane

Koszyk 0 Produkt Produkty (pusty)    

Brak produktów

Do ustalenia Wysyłka
0,00zł Razem

Realizuj zamówienie

Obniżka! Wolny agent Umeda i druga Japonia Zobacz większe

Chrestomatia współczesnych opowiadań japońskich

Nowy produkt

Autorzy w zbiorze: Higuchi Ichiyo, Koda Rohan, Kunikida Doppo, Natsume Soseki, Mori Ogai, Arishima Takeo, Kikuchi Kan, Akutagawa Ryunosuke, Yokomitsu Riichi, Shiga Naoya.

Więcej szczegółów

35,00zł brutto

-5,00zł

40,00zł brutto

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 40,00zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Chrestomatia współczesnych opowiadań japońskich to zbiór utworów najwybitniejszych pisarzy Kraju Kwitnącej Wiśni, tworzących na przełomie XIX i XX wieku. Ten wyjątkowo ważny dla Japonii okres modernizacji przyniósł pod wpływem cywilizacji zachodniej epokowe zmiany w kulturze. Japończycy z bezkrytycznym nieraz upodobaniem naśladowali wszystko, co pochodziło z Europy, z czasem zaczęli jednak nawiązywać do tradycji rodzimej.

W efekcie, nowa literatura epoki Meiji i Taishō to oryginalny przełom zarówno w formie, jak i w treści: przede wszystkim nowy styl i tworzenie się języka komunikacji ogólnonarodowej oraz nowa koncepcja uczuć, na której piętno wywarł przejęty z Zachodu mit miłości romantycznej. Prezentowane w zbiorze utwory opowiadają, każdy na swój sposób, o miłości, która bywa czasami jedynie pretekstem do wędrówki na dno ludzkiej duszy.

Produkty powiązane