Podkategorie
Książki wydawnictwa Kirin
Beletrystyka japońska i poświęcona Japonii.
Japońskie baśnie, legendy i mity
Baśnie i książki dla najmłodszych
Książki poświęcone popkulturze japońskiej
Pomoce i podręczniki do nauki języka japońkiego
Książki dotyczące japońskiej kuchni i kultury kulinarnej.
Książki i podręczniki poświęcone historii Japonii
Książki poświęcone samurajom i broni białej
Reportaże z Japonii
Okołojapońskie poradniki lifestyle'owe - dom, moda, kulinaria
Przewodniki i mapy po Japonii
Książki dotyczące sztuki Japonii
Książki poświęcone poezji, teatrowi i literaturze japońskiej
Wyjątkowy zbiór subtelnych, a zarazem upiornych opowiadań o zjawiskach nadprzyrodzonych z dawnych czasów. Szkice świata nierzeczywistego, ale napawające poczuciem duchowego realizmu. Budząc grozę, mają zarazem stanowić przestrogę i refleksję nad ułomną ludzką naturą, pokazać tajemną drogę wiodącą z powrotem do równowagi pomiędzy światami żywych i umarłych.
Autorka zebrała 54 tradycyjne przepisy – między innymi na tonjiru albo nasu dengaku – i opatrzyła je wspomnieniami i opowieściami, dzięki którym możemy poznać ten wyspiarski kraj od kuchni i zrozumieć, jak Japończycy myślą o gotowaniu i ucztowaniu.Meshi to opowiedziana z subtelnym wdziękiem smakowita podróż przez kulturę i rytuały, która na długo...
Pakiet książek z serii "Japońska literatura współczesna", tomy 1-4: 1. Randy Taguchi "Riku i królestwo bieli" 2. Sawako Ariyoshi "Żona doktora Hanaoki" 3. Miyuki Miyabe "Ayashi. Tajemnicze opowieści z Edo" 4. Kuniko Mukōda "Kobieta zza ściany"
Kanwą powieści Meijin – mistrz go (1954) jest rozegrana w czasie sześciu miesięcy 1938 roku pożegnalna partia gry go pomiędzy dwudziestym pierwszym Honinbō – szanowanym i niepokonanym dotychczas mistrzem Shūsai, a młodszym i utalentowanym pretendentem do tytułu Ōtake.
Zbiór opowiadań tragicznie zmarłej pisarki, laureatki prestiżowej Nagrody Naokiego. Autorka z wielkim wyczuciem kreśli obrazy ludzi, którzy borykają się z problemami samotności, trudnych relacji z bliskimi i desperacji w poszukiwaniu choć odrobiny szczęścia.
Gdy właściciel księgarni umiera, dziedziczy ją jego nieśmiały i introwertyczny wnuk Rintarō. Wśród uginających się od grubych tomów półek zjawia się gadający kot. To on wciąga Rintarō w niebezpieczną grę. Razem wyruszają w podróż przez cztery labirynty, aby uratować ginące książki, odnaleźć sens i radość życia.
Zbiór baśni Mimeia Ogawy, wraz z Kenjim Miyazawą i Nankichim Niimim zamykający trio najwybitniejszych baśniopisarzy japońskich.
Fotograf utraconych wspomnień to kojąca i podnosząca na duchu opowieść o życiu, nadziei i przeplataniu się ludzkich losów.
Powieść Moje dni w antykwariacie Morisaki aż się skrzy od dowcipu, a przy tym dotyka najgłębszych potrzeb człowieka – bycia kochanym i rozumianym.
Ayashi. Tajemnicze opowieści z EdoAutor: Miyuki Miyabe Tchnący świeżością zbiór opowieści fantastycznych, które tylko pozornie dotyczą czasów dawno minionych i równie dobrze można je odczytywać jako niezwykle trafny komentarz na temat współczesności.
Poznaj powieść, która zainspirowała Hayao Miyazakiego do nakręcenia słynnej animacji z 1989 roku!
Główny bohater - mężczyzna imieniem Ptak - zmaga się ze swoimi lękami i wątpliwościami wobec wychowywania niepełnosprawnego dziecka. Wielka literatura oscylująca między liryzmem a naturalizmem, opowieść o przemianie bohatera i jego stopniowym godzeniu się z sytuacją.